מהי רפואה סינית ?

רפואה סינית הינה תורה עתיקת יומין שהחלה את דרכה לפני כ-5000 שנה על מנת לגרום לקיסר חיים בריאים וניצחיים- הסינים, בעזרת ניסוי וטעייה של אלפי שנים, מצאו את נקודות האנרגיה שעל גופנו ואת הצמחים בהם ניתן להיעזר על מנת להעצים את הטיפול במחלות שונות ומגוונות ובאיזון המערכות השונות בגוף.

התיאוריה שמאחורי הרפואה הסינית אומרת כי ישנם 12 איברים עיקריים בגוף בינהם ניתן למצוא את הטחול, קיבה, ריאות, מעי גס, לב, כבד, שלפוחית שתן, כליות, ומעטפת הלב.בנוסף ישנם 12 מרידיאנים. מרידיאן הוא מסלול אנרגיה שדרכו זורמת אנרגיית החיים שלנו. כל מרידיאן משתייך לאיבר מסויים זאת אומרת ,הוא מתחיל מאותו איבר או מגיע אליו במסלולו.

המרידיאנים ובתוכם אנרגיית החיים שלנו (הנקראת בשפה המקצועית-צ'י) זורמים בכל חלקי גופנו. שישה מהם זורמים מהחלק הפנימי של היד והרגל ומגיעים עד החזה והבטן וששת הנוספים זורמים מהחלק החיצוני של היד והרגל ומגיעים עד הפנים וכפות הרגליים.

על גבי כל מרידיאן ישנן נקודות אנרגטיות המופעלות על ידי דיקור במחטים דקות ועדינות. לכל נקודה תפקיד הייחודי לה ותפקידים כלליים הקשורים למרידיאן בו היא נמצאת. בנוסף לרוב הנקודות ישנו תיפקוד מקומי ללא קשר לאיבר או למרידיאן, אלא רק למקום בו היא ממוקמת על הגוף.